Режим роботи магазина:
ПН - ПТ: з 9:00 до 18:00

Види колагену. Надійний помічник у боротьбі зі старінням

Будучи основою сполучної тканини, колаген складає третину від білків в організмі людини. На тлі різних факторів можливо його руйнування. При цьому виникають різні недуги, які можливим через крихкість кісток, суглобів. У разі підвищених навантажень, а також на тлі вікових змін організму, кількість колагену в організмі стає менше.

В результаті можливі різного роду травми, захворювання. Тому для спортсменів віком, а також для тих, кого турбують проблеми з суглобами і хрящами, а також сухожиллями, слід вживати не менше п'яти грам колагену в добу в якості добавки. Організм людини може його виробляти самостійно, але і отримувати з їжі. Хоча найчастіше цього не достатньо.

Більш докладно про колаген

У фібрилярні білка є три амінокислотних ланцюга. Вони переплітаються і створюють міцні, досить еластичні нитки завдяки особливому білку - тропоколлагену. Форма колагену - спіральна. Завдяки цьому сполучна тканина здатна протягом довгого періоду часу зберігатися в отличном состоянии.

Стінки кровоносних судин також містять в складі колаген. Те ж стосується сухожиль і зв'язок. А ще - кісткової і хрящової тканини. І все-таки більшу кількість цього білка міститься в шкірі - до сорока відсотків загального обсяг в організмі людини.

Основна дія колагену на організм

Колагенові нитки практично на розтягуються. Існує кілька основних важливих функцій.

Надійний захист від пошкоджень механічного характеру завдяки забезпеченню високої міцності сполучної тканини.
Скріплення і формування органів в певні форми, створення особливого каркаса, утвореного сполучними тканинами.
Колаген є активним учасником відновлення клітин. Він стимулює утворення їх оболонок.
Завдяки колагену створюється надійна перепона для розвитку раку. Цей білок має протекторними функціями.
 
Які існують види колагену
 
Існують різні типи цього білка. Він може відрізнятися за структурою, а також за походженням. Кожен з дев'ятнадцяти відомих типів відрізняються структурою поліпептидних ланцюгів, а також расопложеніем. Крім того, всі вони грають різну роль у людському організмі. Типи колагену, що утворюють потрійну спіраль, складають більшість - їх понад тридцять. У молекулах різна послідовність амінокислот. Те ж стосується ступеня модифікації.
 
Варто окремо зупинитися на кожному.
 
Види колагену
Колаген, які утворює довгі фібрили. Це перший і третій, п'ятий і одинадцятий типи. В організмі знаходиться більше колагену першого типу і третього. Це довгі фібрилярні нитки. Майже весь колаген, а точніше, дев'яносто відсотків в шкірі мають фибриллярной структурою.
 
Ще один тип - утворює мережі колаген. Йдеться про четвертому типі, що утворює мережі базальних мембран. мова йде про шарі шкіри, що розділяє епітелій з ендотелієм. Для того щоб базальнамембрана на гідному рівні функціонувала, важливо, щоб колаген четвертого типу відрізнявся здорової структурою. У цьому випадку стає можливим мембрані міцно утримувати обидва шару. При цьому шкіра стає пружною, еластичною і набуває свіжий, здоровий вигляд.
 
Колаген, який утворює заякоренних фібрили - ще один відомий вид, сьомого типу. Форма цих колагенових молекул схожа на якірні затискачі, які надійно утримують фібрили і міцно їх утримують.
 
Колаген, пов'язаний з фибриллами - дев'ятий і дванадцятий, чотирнадцятий і шістнадцятий тип.
 
Біосинтез колагену, його розпад в організмі
 
Йдеться про досить складному процесі, що складається з восьми важливих етапів. П'ять з них протікають в клітинах, що залишилися - поза клітинами.
 
 
З внутрішньоклітинних етапів варто виділити наступні:
 
- Перший етап, в процесі якого виробляється молекула препроколлагена на рибосомах. Йдеться про попередника колагену;
 
- другий етап, коли ділянку поліпепотідной ланцюга отщепляется і утворюється молекула проколлагена - на ЕПР фібробластів;
 
- в процесі третього етапу амінокислотні залишки окислюються - це відбувається за участю специфічних ферментів - окислювальних;
 
- молекула глюкози і газактози переноситься на проколаген завдяки ферментам під час четвертого етапу;
 
- під час п'ятого етапу молекула дозріває повністю, в результаті формується рнастворімий колаген, який представляє собою потрійну спіраль.
 
Також існує три позаклітинних етапу синтезу колагену.
 
Етап No1 - секреція молекул тропоколагену в міжклітинний простір, а також відщеплення деяких частин молекули.
 
Етап No2 - зшивання деяких частин молекули, освіту нерозчинного колагену.
Третій етап - продовження збірки молекули, при цьому утворюються спіралі, які не розтягуються.
 
Контроль біосинтезу колагену відбувається на гормональному рівні. В першу чергу мова йде про гормонах надниркових залоз, а також статевих гормонах. Також для здійснення біосинтезу важливий вітамін С.
 
Для того щоб шкіра була в нормальному стані, має одночасно відбуватися утворення однієї частини молекул колагену і розпад інший. Руйнування колагенових волокон відбувається під дією ферменту колагенази. Те ж стосується і інших ензимів, фрагментуються молекулу колагену на дрібні частини.
 
При захопленні молекул колагену в фібропластов відбувається синтез ферменту колагенази - вона руйнує молекули колагену на дрібні частинки. Клітини імунної системи поглинають і перетравлюють залишки колагену.
 
Якщо організм молодий і здоровий, то цикл руйнування, а також відновлення займається близько місяця. При цьому в рік обсяг колагену становить близько шести - семи кілограмів. Але вже після двадцяти п'яти років процеси руйнування перевищують процеси синтезу, в результаті, чим старша людина, тим нижче вміст колагену в організмі.
 
Вільні амінокислоти, що утворюються після дії макрофагів, стають активними учасниками в побудові нових білкових молекулярних комплексів. Це стосується і нового колагену.
 
Втрата колагену - фактори, які впливають на це:
 
1. Ультрафіолетове опромінення призводить до зниження синтезу колагену і змінює структуру. Тому для збереження молодості шкіри важливо уникати тривалого перебування під променями сонця.
 
2. Дія колагенази - ще один фактор, що приводить до втрати колагену.
 
3. Куріння призводить до швидкого старіння через стимуляції вироблення молекул матриксной металлопротеінази, що сприяє деградації молекул колагену в організмі.
 
4. Втрата колагену спостерігається і на тлі нестачі вітаміну С.
Коментарі
Поки немає коментарів
Написати коментар
Ім\'я*
Email
Введіть коментар*
9 + ? = 11
Введіть капчу*